Vítězství našich šachistů

22.12.2010 20:10

V okresním přeboru škol v šachu 2010 získali naši žáci v kategorii ZŠ II. stupeň 1. místo a postupují do krajského kola.

Mezi jednotlivci pak výbornou 3. pozici vybojoval Sliva Richard (VIII.A ZŠ Stříbrnická).

Dům dětí a mládeže v úterý 7.12. 2010 přivítal nadšence pro šachový sport. Reprezentovat svoji školu ZŠ STŘÍBRNICKÁ se vydali: Richard Sliva, Michal Sliva, Jakub Lédl, Patrik Brož, Julie Wasserbauerová, Jakub Heřmánek, Vojtěch Jarý a Jiří Lisý. Jsou to jak aktivní mladí šachisté, tak i ti, kteří hrají šachy jen občas při okresním přeboru škol v Ústí n. L. Nádherné prostory velkého sálu Domu kultury přivítaly téměř stovku žáků školou povinných, kteří bojovali o tituly, poháry a medaile v soutěži jednotlivců i družstev. Soutěž jednotlivců se po 7 kolech sečetla do týmové soutěže, byl vyhlášen vítěz základní části v soutěži jednotlivců a první 4 jednotlivci hráli play-off o medaile.