Londýn a jeho atrakce

 

Pro naše žáky opět připravujeme zájezd do Velké Británie, tentokrát i s návštěvou Belgie :

Co bychom tedy měli vidět :

1) památky města Londýna - nevidět při návštěvě tohoto velkoměsta slavný Big Ben, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí nebo korunovační klenoty uložené v londýnském Toweru, pak snad ani nemůžete říct, že jste byli v Londýně... jen je snad škoda, že už ty pověstné holuby na Trafalgarském náměstí (nikdy ?) neuvidíme...

 

2) městečko u hradu WINDSOR - Windsor je královskou residencí, kde sídlí britská královna pokud není momentálně v Buckinghamském paláci. Tentokrát si projdeme přilehlé městečko, které je jistě stejně nádherné jako hrad samotný.

 

 3) LEGOLAND - atrakce nedaleko WINDSORU se spoustou kostiček vystavěných do významných staveb nejen Anglie ale např. Paříže, Holandska, USA a mnohých další. Součástí jsou i menší horská dráha nebo Rapids ("pneumatiky" plavající vodním kanálem). Zde si děti mohou užít spoustu atrakcí, do kterých se i mohou zapojit (jízda kanálem na lodičkách, jízda vláčkem, ponorka, Abu Simbel, již zmíněné Rapids, malá horská dráha, houpačky, ...) nebo shlédnout další miniatury.

 

4) Muzeum Madame Tussaud´s - nejslavnější muzeum voskových figurín, kde najdete spoustu známých osobností, se kterými se samozřejmě můžete vyfotit. Rozkládá se ve dvou (3?) podlažích, prohlídka vám zabere určitě alespoň dvě hodiny. Součástí prohlídky je i "jízda autíčkem" kolem dalších modelů. Výstava exponátů (rozdělená do tématických celků - královská rodina, prezidenti, herci, hudebníci, sportovci, ...) se neustále mění, nelze tedy dopředu říct, koho nebo co tam vlastně uvidíme.

          

5) London Aquarium - jedno z největších akvárií světa, kde můžete ryby sledovat z podvodního tunelu, udělat si procházku se žraloky nebo si prohlédnout tučňáky v expozici "Jižní pól". London Aquarium je nově zrekonstruované a bylo opětovně otevřeno v dubnu 2009, stojí za shlédnutí, akvária jsou obrovská stejně tak žraloci.

6) Brusel - při prohlídce hlavního města Belgie a EU uvidíme model atomu železa - Atomium, legendárního čůrajícího panáčka, pro kterého jsou připraveny stovky oblečků pro tu či onu příležitost, také se přepravíme k jeho "dvojnici" - čůrající panence. Modely staveb evropských měst shlédneme v muzeu s názvem Mini-Europe. Dále zavítáme do muzea čokolády, podíváme se jak se pralinky vyrábí, snad i ochutnáme. Samozřejmostí jsou památky jako nádherná radnice nebo monumentální kostel sv. Michala a Guduly.

                    

7) Greenwich - podíváme se na observatoř v londýnské části Greenwich, kde se samozřejmě vyfotíme u nultého poledníku, po krátké procházce parkem pak nasedneme na loď, a po řece Temži přejedeme do části City, kde uvidíme nejen korunovační klenoty nebo rytířskou zbroj v Toweru, ale také shlédneme nejkrásnější most Londýna - Tower Bridge.

        

Fotogalerii z našeho zájezdu z minulého roku najdete zde, můžete se také podívat na krátké video.

Vyhledávání

lp.2009 v.1.0.07 (20110316)